Sakarya Okul Öğrenci Servisi

Sakarya Öğrenci Taşıma Servisi

Okul servisi seçimi, anne ve babasının kıymetlisi olan çocukların sağ salim gidecekleri yere ulaştırılması açısından önemlidir. Bu servislerde bulunması gereken özelliklerin yanı sıra şoförlerin seçiminde de hassas olunması gerekir. Okula başlama yaşının düşürülmesi nedeniyle ulaşım sürecinde araçlarda yardımcı personel bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. Güvenli bir okul servisi yolculuğunun çok sayıda avantajı vardır:
• Çalışan anne ve babaların zamandan tasarruf etmesini sağlar.
• Öğrencilere güvenli şekilde ulaşım imkânı verir.
• Öğrencilerin evinin önünden servise binip yine aynı yerde inmesi sayesinde okullarına tam zamanında ulaşma fırsatı verir.
• Olumsuz mevsim şartlarından çocukların korunmasına yardımcı olur.
• Servisler, sosyalleşme açısından da uygun alanlardır.

Okul Servisi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul taşımacılığında kullanılacak araçların teknik açıdan yeterli olması gerekir. Düzenli olarak bakımdan geçirilmesi gereken araçların arızalarına da anında müdahale edilmelidir. Özellikle anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin ulaşım boyunca güvende olması ve tehlikeli hareketler yapmamaları için camlarda ve kapılarda koruyucu aparatlar kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra her koltukta emniyet kemeri bulunması da bir diğer şarttır. Araçlar yaşı ve özellikleri itibariyle yönetmeliklerce belirlenecek şartları taşımalıdır. Teknolojik olanakları kullanma imkânı olan firmalar da bu anlamda daha avantajlıdır.

Okul Servisi Şoförlerinin Sahip Olması Gereken Nitelikler

Öğrenci servis taşımacılığında görev yapan şoförler, yasada öngörülen şartları taşımalıdır. SRC ve psikoteknik belgelerine sahip olmak, bu aşamadaki ilk zorunluluktur. Aynı zamanda adli sicil kaydının temiz olması da gerekir. Son beş yılda ölümlü kazaya karışan kişiler, öğrenci servis taşımacılığı araçlarında şoför olarak görev yapamaz. Mesleğin yapısına ve müşteri memnuniyetine uygun şekilde giyinmesi gereken şoförlerin, öğrencilere nezaket sınırları çerçevesinde hitap etmesi de önemlidir. Öğrencileri kendi evladı gibi görmesi gereken şoförlerde en az beş yıllık deneyim şartı aranır.

Öğrenci Servisi: Kayıt Formu

Okul servisine kayıt olmak çok kolay!

Aşağıdaki butonu tıklayarak öğrenciye ait okul servis kaydını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Okul Servisinde Nisan Tur Farkı

Nisan Tur, her öğrenciyi evladı gibi gören şoförlerle ve çocukların konforunu sağlayan araçlarla hizmet verir. Sürekli hizmet içi eğitimlerle desteklenen personellerimiz, nerede nasıl davranması gerektiğini gayet iyi bilir. İlk yardım eğitimi de alan şoförlerimiz, acil bir durumda gerekli ilk müdahaleyi yapar. Bu sayede çocukların her zaman güven içerisinde olması sağlanır. Yardımcı personellerin de aynı kriterlere sahip olması gereklidir. İşe alım sürecinde, şoförlerde olduğu gibi son derece titiz davranılır. Nisan Tur’da görev yapan birçok personel, uzun yıllardır bizimle beraberdir. Öğrenci servis taşımacılığı, ailemizin en önemli parçası olan şoförlerimizle sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Okul servisi fiyatları, her yıl valiliklerin yetkili organları tarafından belirlenir. Bu fiyatlara her yıl belirli oranlarda zam yapılır. Zamlar genellikle yakıt fiyatlarındaki artışla alakalıdır. Mesafe arttıkça fiyatlar da artış gösterir.

Nisan Tur Okul Servisi Araçları

2012 yılında hizmet vermeye başlayan Nisan Tur, tercih ettiği marka ve modellerle taşımacılık sürecini daha konforlu hale getirir. Firmamız bünyesinde bulunan araçları şu şekilde sıralamak mümkündür: Mercedes Sprinter

Volkswagen Crafter

Ford Transit

Otokar Sultan

Isuzu Novalux modelleridir.

Yukarıda sıralanan araçlar, yaşlarının genç olması ve düzenli olarak bakımlarının yapılması sayesinde en uzun mesafelerde bile hiçbir sorun çıkarmaz.

Sık Sorulan Sorular

1Okul servisi fiyatları nasıl belirlenmektedir?
Okul yönetimleri ve valiliklerin yetkili birimleri, her yıl uygulanacak fiyatlara karar verir. Her sene yapılan zamlar da fiyatlara eklenir.
2Servis araçlarınız kaç yıllık?
Okul servis araçları ile ilgili yönetmeliklerde belirtilen yaş sınırına uygun olan araçlarımız, her an konfor sağlar.
3Şoför ve yardımcı personeller düzenli eğitimlere tabii tutulur mu?
Evet. Sürekli uygulanan eğitim programı sayesinde personellerimizin daha donanımlı hale gelmesi amaçlanır.
4Araçlarda emniyet kemeri zorunlu mu?
Tüm araçlarımızda öğrencilerin emniyet kemeri takması zorunludur. Emniyet kemerleri düzenli kontrollerden geçirilerek çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
5Kullanılacak güzergâh nasıl belirlenir?
Google Maps kullanılarak kısa yoldan ulaşım için en doğru güzergâh tespit edilir.
6Servislerinizde ayakta giden öğrenci var mı?
Araçlarımıza kesinlikle ayakta öğrenci alınmamaktadır.
7İlköğretim öğrencileri nereden alınır ve nereye bırakılır?
Öğrenciler, velilerinin kendilerini servise bindirdiği noktadan alınır ve aynı yerde bırakılır.
8Kış için ne gibi tedbirler alınır?
Kış aylarında araçlara kış lastiği takılır. Bunun yanı sıra zincir ve takoz gibi malzemeler de araçta yer alır.
9Servislerin zaman zaman geciktiği oluyor mu?
Servisler, bazı durumlarda yol şartlarına ya da mevsim koşullarına bağlı olarak gecikebilir.
10Şoför ve yardımcı personel alımında kriterleriniz nelerdir?
Personel alımında oldukça titiz davranılır. Adli sicil, tecrübe ve daha pek çok detaya dikkat edilir.
11Koltuk sigortası uygulamanız var mı?
Evet
12Sadece tek yön için hizmet alabilir miyiz?
Evet. Bu durumda ücretin %80’i alınır.
13Yolculuk sırasında hız limiti kaçtır?
Servis araçlarımız standartlardaki şehir içi ve şehir dışı hız limitine uygun olarak hız yapmaktadırlar. Araçlarımızın hızları anlık GPS sistemi ile kontrol edildiğinden hız aşımına izin verilmemekte ve herhangi bir hız artış probleminde anında müdahale edilmektedir.
14Şoförlerimiz, yasal hız sınırlarına uygun şekilde araç kullanır.
Şoförlerimiz, yasal hız sınırlarına uygun şekilde araç kullanır.
15Öğrencinin geç kalması durumunda bekliyor musunuz?
Maksimum bekleme süresi bir dakikadır.